Trenutno ste na: Naslovnica arrow Arhiva arrow ŽPL 2012/13 arrow Stariji pioniri arrow Rezultati i tablica
Tko æe biti prvak 4.HNL? Još se ne zna! Ispis E-mail
Subota, 07 Lipanj 2008

Komisija za žalbe Središta Zagreb poništila je odluku Damira Nogiæa, povjerenika 4. HNL podskupina "B"...

Povjerenik Damir Nogiæ je poništio rezultat utakmice 33. kola Sava Strmec - Metalac i registrirao je s rezultatom 3:0 za Metalac. Utakmica je završila neodluèeno, sa 2:2, ali Metalac je podnio žalbu na ulazak u igru igraèa Save, Marka Mileèkog, èijeg imena nije bilo u zapisniku. Povjerenik je nakon toga donio prije navedenu odluku.  Na tu odluku žalila se NK Sava, ali i NK Samobor. Komisija za žalbe postupila je protivno propisima, kaže povjerenik, i veæinom glasova poništila povjerenikovu odluku i  registrirala utakmicu s neodluèenim rezultatom 2:2, što najviše odgovara Samoborcima, jer izbijaju na prvo mjesto, što im omoguæuje prelazak u 3. HNL.

- Ovo je izvan svake pameti! Sve je jasno kao dan, jer propisi ne dopuštaju da u igru uðe igraè èije ime nije u zapisniku. Stoga se postavlja pitanje što i koga štiti Komisija za žalbe, je li ona tu da štiti zakon ili da radi suprotno, štiti bezakonje - pita Damir Nogiæ.

Povjerenik je podnio zahtjev za zaštitu odredbi Pravilnika o nogometnim natjecanjima Izvršnom odboru HNS-a i oèekuje da æe to tijelo donijeti odluku temeljenu na propisima, a to znaèi, poništiti  odluku Komisije za žalbe Središta Zagreb.

I tako još neko vrijeme neæemo znati tko je prvak 4. HNL, ali barem je zanimljivo, imamo o æemu pisati i nakon završetka prvenstva.

Veæi dio gore navedenog teksta preuzet je iz Veæernjeg lista.

1  Sokol, :: Utorak, 10 Lipanj 2008 19:07 , IP: 78.1.170.239
Na žalost, Mijo64, u pravu si. Iz 4.HNL trebao bi ispasti samo Banovac, ali možda i neæe, jer kolko se za sada zna iz 1.ŽNLSMŽ u 4. HNL neæe nitko, neki zbog uvjeta a neki zbog financija. Ili æe liga biti sastavljena od 17 klubova ili æe Banovac ostati. Sve je moguæe, iako bi po propozicijama zadnji obavezno trebao ispasti,ali ako se sjeèaš i prošle godine je Moslavina po propozicijama trebala ispasti iz 2. HNL, ali ipak nije. A zanimljiva je situacija i u ZG županiji, tamo je prva Sloga iz Blaškovca i ona bi trebala u 4. HNL a od uvjeta nema niti "u", igrat æe u Zelini, no do nas dopiru i glasine da su u raspadu. No ubrzo æe se sve znat, ne moramo razbijati glavu s time, glavno da mi ne ispadamo.
 2  mijo64, :: Utorak, 10 Lipanj 2008 14:07 , IP: 78.1.146.212
Ok.Ne zna se prvak,a tko mi može odgovoriti:tko ispada iz 4.hnl u 1.smžnl?Da li se zna tko ulazi u 4. hnl iz 1.smžnl?Svake godine ista prièa,politika kroji ligu!Sramota :(

« Prethodna   Sljedeæa »

Ivica Alapiæ