Trenutno ste na: Naslovnica arrow Arhiva arrow 4. HNL 2009/10 arrow Seniori arrow Izvješća sa tekmi arrow 24. kolo: BANOVAC - SOKOL 1 - 4 (0 - 1)
24. kolo: BANOVAC - SOKOL 1 - 4 (0 - 1) Ispis E-mail
Mick
Nedjelja, 12 Travanj 2009
 BANOVAC - SOKOL  1 - 4 Iako rezultat govori da smo došli lako do pobjede u Glini, nije baš bilo tako...

GLINA, 11.04.2009. Stadion ŠRC Banovac. Početak utakmice u 16,00 sati.

Sudac: Dražen Blagić (Sisak). Pomoćnici: Zlatko Bontempo i Boris Kadečka (oba Sisak). 4. sudac: Dario Marić (Sisak).

Strijelci: 0:1 Blažević (5), 1:1 Žiška (55), 1:2 J. Šenija (65), 1:3 J. Šenija (75), 1:4 Zorko (90).

BANOVAC: Dokuzović, Dilberović, Milatović (72 Bogović), Poturica, Cestarić, Ceković, Dvorneković, Žiška, Piškor (79 Tica), Đapić, Kirin. Trener: Željko Šešerin.

SOKOL: Ti. Zrinščak, Marđetko (38 I. Šenija), Nežić, Vulinec, J. Šenija, D. Faltis (77 Z. Faltis), Trutić, Blažević, Zorko, Buić, Gligić (51 Oštrec). Trener: Ivica Palaić.

Utakmicu smo započeli da ne može bolje, već u 5. minuti smo vodili sa 0 - 1, nakon što je naš kapetan Blažević glavom zabio u gornji kut vratara domaćih. Par minuta nakon toga Gligić je bio u 100 % šansi kad je izbio sam pred vratara Banovca, ali nije dobro zahvatio loptu i od svega je bio samo udarac iz kuta. Ne dugo zatim i Trutić je bio u izglednoj prilici da glavom zabije nakon našeg udarca iz kuta, no lopta je otišla visoko preko gola. I tada smo stali, počelo se previše griješiti u dodavanjima na sredini terena, prepuštena ja inicijativa domaćinima, tako da su i oni stvorili nekoliko poluprilika, ali srećom nisu bili skoncentrirani u završnici. U 38. minuti nam se i povrijedio pouzdani Marđetko te je morao izaći iz igre, pa je trener morao izvršiti određene rotacije u ekipi koje nisu bile u planu. Ipak do kraja prvog poluvremena uspjeli smo zadržati naše vodstvo. U nastavak su naši igrači ušli na isti naćin kao što su igrali veći dio prvog dijela, i to im se osvetilo u 55. minuti kad smo primili zgoditak nakon jednog pogrešnog dodavanja na sredini terena. Još 10. minuta nakon primljenog zgoditka je trajao lagani pritisak domaćina a tada je na scenu stupio Jurica Šenija, koji je zgodicima u 65. i 75. minuti uništio svaku nadu domaćina da bi se danas mogli osladiti pobjedom. Od tada je igrala samo naša ekipa i Banovac je dobro i prošao jer su naši igrači promašili 4-5 super izglednih prilika za zgoditak. U 90. minuti, Zorko je ipak uspio zabiti za konačni rezultat od 1 - 4.

Posjeta: 1812 | Ispis | E-mail