28. kolo 1. ŽNL : SOKOL - MLADOST (Repušnica) 5 - 1 (3 - 0) Ispis E-mail
Nedjelja, 03 Lipanj 2012

nogomet

Jučer su igrači Sokola odigrali odličnu utakmicu, začinjenu sa pregršt lijepih golova i razveselili svoje navijače. Osvajači Kupa za područje naše županije niti u jednom segmentu nisu uspjeli parirati raspoloženim sokolovima. Voda na mlin domaćinu krenula je več u 3. minuti, kada je, uz veliku pomoć gostujućeg vratara, Igor Culjaga zabio iz slobodnog udarca s nekih 35 metara s desne strane. Nakon toga igralo se dosta izjednačeno, večinom ne sredini terena, donekle je prepuštena inicijativa gostima, a domaćin je svoje šanse tražio iz  kontri, pa je tako u 35. minuti Sebastijan Kamenščak izbio sam pred gostujućeg vratara, nakon izvanrednog dodavanja Okolija, ali pucao je lijevom nogom i promašio. U tom periodu imali su i gosti neke šanse, no to je sve pohvatao iskusni, i jučer vrlo sigurni, Vein. Dobra igra se naplatila u samoj završnici prvog poluvremena, kada je prvo u 44. minuti, nakon solo akcije u šesnaestercu gostiju, poentirao Sebastijan Kamenščak za povečanje vodstva, a sve je još začinio minutu kasnije sokolov najbolji strijelac Zoran Faltis, zabivši šokiranim gostima i treći zgoditak. U drugom dijelu utakmice sokolovi su krenuli oprezno, obračajući pažnju ponajprije na obranu svojeg gola i čekajući grešku kod gostiju, koju su dočekali u 57. minuti kada je iskusni lisac Faltis oduzeo loptu obrambenom igraču gostiju i bez puno razmišljanja opalio u lijevi donji kut nemoćnog Posarića za 4-0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli zabiti u 65. minuti za smanjenje vodstva, ali šlag na jučerašnju lijepu predstavu sokolova dao je šesnaestogodišnji Leonard Lom, koji je u svojem debiju u seniorima Sokola zabio za konačnih 5-1.

ZAPISNIK I IZVJEŠĆE DELEGATA

1  jaga, :: Nedjelja, 03 Lipanj 2012 10:21 , IP: 93.136.180.218
Bravo dečki,a posebno bravo Leo :)