Trenutno ste na: Naslovnica
Tko će biti prvak 4.HNL? Još se ne zna! Ispis E-mail
Subota, 07 Lipanj 2008

Komisija za žalbe Središta Zagreb poništila je odluku Damira Nogića, povjerenika 4. HNL podskupina "B"...

Povjerenik Damir Nogić je poništio rezultat utakmice 33. kola Sava Strmec - Metalac i registrirao je s rezultatom 3:0 za Metalac. Utakmica je završila neodlučeno, sa 2:2, ali Metalac je podnio žalbu na ulazak u igru igrača Save, Marka Milečkog, čijeg imena nije bilo u zapisniku. Povjerenik je nakon toga donio prije navedenu odluku.  Na tu odluku žalila se NK Sava, ali i NK Samobor. Komisija za žalbe postupila je protivno propisima, kaže povjerenik, i većinom glasova poništila povjerenikovu odluku i  registrirala utakmicu s neodlučenim rezultatom 2:2, što najviše odgovara Samoborcima, jer izbijaju na prvo mjesto, što im omogućuje prelazak u 3. HNL.

- Ovo je izvan svake pameti! Sve je jasno kao dan, jer propisi ne dopuštaju da u igru uđe igrač čije ime nije u zapisniku. Stoga se postavlja pitanje što i koga štiti Komisija za žalbe, je li ona tu da štiti zakon ili da radi suprotno, štiti bezakonje - pita Damir Nogić.

Povjerenik je podnio zahtjev za zaštitu odredbi Pravilnika o nogometnim natjecanjima Izvršnom odboru HNS-a i očekuje da će to tijelo donijeti odluku temeljenu na propisima, a to znači, poništiti  odluku Komisije za žalbe Središta Zagreb.

I tako još neko vrijeme nećemo znati tko je prvak 4. HNL, ali barem je zanimljivo, imamo o ćemu pisati i nakon završetka prvenstva.

Veći dio gore navedenog teksta preuzet je iz Većernjeg lista.

1  Sokol, :: Utorak, 10 Lipanj 2008 17:07 , IP: 78.1.170.239
Na žalost, Mijo64, u pravu si. Iz 4.HNL trebao bi ispasti samo Banovac, ali možda i neće, jer kolko se za sada zna iz 1.ŽNLSMŽ u 4. HNL neće nitko, neki zbog uvjeta a neki zbog financija. Ili će liga biti sastavljena od 17 klubova ili će Banovac ostati. Sve je moguće, iako bi po propozicijama zadnji obavezno trebao ispasti,ali ako se sječaš i prošle godine je Moslavina po propozicijama trebala ispasti iz 2. HNL, ali ipak nije. A zanimljiva je situacija i u ZG županiji, tamo je prva Sloga iz Blaškovca i ona bi trebala u 4. HNL a od uvjeta nema niti "u", igrat će u Zelini, no do nas dopiru i glasine da su u raspadu. No ubrzo će se sve znat, ne moramo razbijati glavu s time, glavno da mi ne ispadamo.
 2  mijo64, :: Utorak, 10 Lipanj 2008 12:07 , IP: 78.1.146.212
Ok.Ne zna se prvak,a tko mi može odgovoriti:tko ispada iz 4.hnl u 1.smžnl?Da li se zna tko ulazi u 4. hnl iz 1.smžnl?Svake godine ista priča,politika kroji ligu!Sramota :(

Nedjelja, 26 Studeni 2017
Šartovac